top of page

Tatarský štít s mimoosým držením

Tento typ držení může být pro ruku náročnější, než například z držení v ose štítu. Tento fakt je ale vyvážen vysokou manévrovatelností štítu do všech stran, ať už se bráníte, nebo útočíte.

Popis

Luxusní štít z lipového dřeva skládaný z několika vrstev tenkých latěk. Překřížením latěk vznikne struktura podobná překližce, která je však lehčí a přesto velice pevná. Na vnitřní straně štítu je ponechána struktura dřeva, která tvoří nádhernou proužkovou mozaiku.

Tento typ štítu je standardně potažen na přední straně surovou kůží a stejně tak po okraji. Kraj je tak kryt dvěma vrstvami surové kůže, což mu zajišťuje nadstandardní ochranu. Okraje jsou běžně přichyceny surovkovým provázkem (proužek surové kůže), je však možné se domluvit na přichycení okraje umělou šlachou, která vytáhne vzhled šítu ještě o kousek výše. Surová kůže je v přírodní barvě, je ji však možné po dohodě namořit odstínem hnědé popřípadě jiné barvy.

Tloušťka dřevěného korpusu je cca 12 mm, celková tloušťka se surovkou cca 14 mm.

Madlo z lipového dřeva je potaženo kůží pro lepší úchop a krásný vzhled.

Vnitřní strana štítu je impregnována včelím voskem, což štítu jednak přidává krásný lesklý povrch, jednak nezaměnitelnou vůni ale hlavně ho tato vrstva chrání před nečistotami a vodou.

Váha celého štítu je asi 3,5 kg při průměru korpusu 65 cm.

Popis Mimosý š.

Doplňkové parametry a ceny

Cena standardního štítu je 8 500 Kč (surovka na přední straně plus na okrajích, lipové madlo s koženým opletem, vnitřní strana impregnovaná včelím voskem).

Průměr štítu je možné si zvolit od 55 do 70 cm. Je možné vyrobit i větší štít (do 80 cm), ale kvůli náročnosti výroby a spotřebě materiálu je cena vyšší (odvíjí se od zvolené velikosti). 

Okování okrajů zvedá cenu o 500 Kč (pobytí okrajů ocelovým pásem tloušťky 2 mm, namísto okrajů krytých pruhem surovky).

Kožený řemen z kvalitní hověziny s přezkou pro nošení na rameni stojí 300 Kč.

Na štít je možné připevnit kovovou ručně tepanou puklici, což zvýší cenu štítu o 500 Kč.

 

Individuálně se lze domluvit na případných dalších úpravách.

Po dohodě je možné vyrobit i tenčí štít o tloušťce dřevěného korpusu cca 9 mm, který se zvláště dobře hodí na dřevárny a LARPy.

Údržba

Naše štíty jsou plně funkční bojové štíty určené pro tvrdé střety. Protože jsou však vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, kůže), nejsou nezničitelné a je potřeba jim věnovat určitou péči. I když je štít impregnován voskem, není dokonale voděvzdorný. Pokud štít zmokne, nechte ho pomalu vyschnout při pokojové teplotě (ne prudce např. u kamen nebo dokonce u táboráku). Skladování štítů je nejvhodnější v suchém prostředí v přibližně pokojové teplotě. Surovka na přední straně vydrží hodně, ale není neprůstřelná. Pokud štít dostane přímý zásah kopím na střed, je dost možné, že surovka povolí. Takovéto typy útoku doporučujeme spíše odklánět stranou. Štíty nejsou stavěny na snášení dlouhodobého tlaku (např. na sezení). Kovové součásti štítů mohou ve vlhém prostředí začít korodovat, proto po každé bitvě doporučujeme kovové prvky ošetřit vhodným prostředkem (silikonovým olejem, Konkorem, kuchyňským olejem...). Rovněž doporučujeme štít po každé bitvě očistit od bláta a dalších nečistot.

Při dodržování těchto jednoduchých zásad věříme, že vám štít bude sloužit věrně a statečně v mnoha bitvách.

Ke všem našim štítům nabízíme i servis. Před zasláním štítu na opravu nás ale, prosím, nejdříve kontaktujte (a ideálně zašlete fotky poškození), abychom se mohli domluvit.

Pokud by se štítem bylo cokoli v nepořádku či by se v záruční době projevila nějaká výrobní vada, neváhejte nás kontaktovat. Určitě to půjde nějak vyřešit ke spokojenosti vaší i naší.

bottom of page