ŽERLICE A LŽÍCE

Žerlice jsou můj autorský výrobek. Už samo slovo je originální, jde o zkratku slov "žertovné lžíce". Žerlice jsou ručně vyřezávané lžíce z lipového dřeva, které mají nečekané tvary. Jsou určené pro dekoraci, jako netradiční dárek, nebo opravdu na jídlo. Mohu vyrobit žerlice přímo na přání, ať už podle nákresu nebo podle zadaného tématu.

RELIÉFY

Reliéfy jsou plastické obrázky vyřezané do destičky nejčastěji z lipového dřeva.  Po domluvě mohu navrhnout reliéf podle požadavků nebo vyřezat podle dodané předlohy.

PLASTIKY

Vyřezávané figurky i větší plastiky jsou nejčastěji z lipového dřeva. I zde platí, že mohu vyřezat figurku podle požadavků.

FORMY NA SÝR

Jsou vyvýjeny podle idividuálního přání zákazníka v různých tvarech, velikostech a funkcích.

SVÍCNY

Svícny z různých druhů dřev točené na soustruhu, nebo vyřezávané z lipového dřeva. Velikost se pohybuje od velikosti mandarinky po grapefruit. V těle svícnu je vybrání pro čajovou svíčku. Větší svícny jsou dlabané z jednoho kusu dřeva. Svíčky se napichují na mosazné podsvícny. Počet a umístění svíček i velikost svícnu je možné dohodnout.

BETLÉMY

V základním provedení se nalézají figurky Ježíše, Josefa a Marie. Tyto figurky mohou být doplněny jednoduchými jesličkami, chlévem, zvířátky, dalšími postavami, stromečky a betlémskou hvězdou. Na přání mohu vyrobit i betlémy zcela speciální.

Nástroje, které vyrábím

DLÁTA

Dláta jsem si začal vyrábět pro svou potřebu. Velký zájem o ně mě však dovedl k tomu, že jsem je začal také prodávat. Sám je denně používám a jsem s nimi spokojen. Dláta jsou určena pro vyřezávání v ruce bez použití paličky. Pro drobnou figurální řezbu jsou vhodné kapkovité rukojeti, pro reliéfní delší osmihranné rukojeti. Čepele jsou vyrobeny z wolfram-chromového plechu nebo vybroušena z HSS oceli.

NOŽE

Čepele jsou vybroušené z HSS materiálu. Na výběr mám nože pravé, levé nebo univerzální. Čepele mají různé tvary i délky, je třeba vybrat si je podle účelu. Střenky jsou dřevěné různých tvarů i rozměrů.

LEŠTÍCÍ KOTOUČE A PASTY

Leštící kotouče jsou určené pro stojanové vrtačky. Jsou vyrobené z tvrdé kůže, od třístupňových až po šestistupňové. Rozsah průměrů kotoučů se pohybuje mezi 50 a 120 mm. V kombinaci s leštící pastou jsou velmi účinné pro ostření dlát a nožů.