top of page

Šípy

Šípy vyrábíme ve dvou třídách: ze dřeva bukového a jehličnatého (borovice nebo smrk). Bukové šípy jsou zvláště vhodné na tábory a vůbec všude, kde hrozí poněkud horší zacházení se šípy. Jehličnaté varianty jsou oproti bukovým lehčí a vhodnější na přesnější střelbu i na větší vzdálenost. Jsou spíše vhodné pro zkušenější střelce.

Šípy jsou na povrchu ošetřeny bezbarvým lakem. Letky jsou z kvalitního peří a jsou vlepeny v drážkách, aby při výstřelu nepoškrábaly ruku. Hlavní letka ("cock feather") má jinou barvu. Na této straně je pro rychlou orientaci rovněž upevněna ocelová sponka. Hroty jsou ocelové, vhodné pro terčovou střelbu. 

Pro koho?

Bukové šípy nabízíme v dětských variantách (55-60 cm), juniorských (65-70 cm) a dospěláckých (75-80 cm). Smrkové/borové nabízíme pouze ve dospěláckých velikostech 75-80 cm. 

Za kolik?

Bukové šípy:

dětské: 130 Kč/ks, juniorské: 140  Kč/ks, dospělácké: 150 Kč/ks

Smrkové/borové šípy:

dospělácké: 160 Kč/ks

Údržba

Je třeba mít na paměti, že šípy jsou dřevěné. Jejich povrch je sice ošetřen lakem, není ale vhodné skladovat je ve vlhkém prostředí. Takovéto podmínky nesvědčí ani letkám. Pokud vám šípy při střebě zmoknou, můžete je po skončení střelby osušit hadříkem a nechat je vyschnout při pokojové teplotě. Rozhodně se vyhněte prudkému sušení - například u kamen. Pokud jsou letky pocuchané, jemně je uhlaďte směrem od špičky šípu, až se jejich paprsky zase spojí. 

Používejte jen šípy vhodné velikosti - použití příliš krátkých šípů může zapříčinit jejich přetažení, což je nebezpečné jak pro střelce tak pro šíp. Použití příliš douhých šípů zase může způsobit prasknutí luku. 

bottom of page